Ev Öğrenci Gözüyle Bulgaristan’da Eğitim Kursu
Öğrenci Gözüyle

Bulgaristan’da Eğitim Kursu

Tarih:1-9 Eylül 2023

Yer: Creative House Petrohan , Bulgaristan

Gençlik çalışanları arasında kolektif çözümler yaratmak, yerel gençlik topluluklarına iklim değişikliği konusunda umut vermek.
Proje, katılımcıların ve Avrupa’nın ötesinde farklı geçmişlere sahip diğer insanların iklim değişikliği nedeniyle karşı karşıya kaldıkları farklı gerçekler ve durumlar hakkında farkındalık yaratmak için tasarlanmıştır. Empati kurmak ve sorunun farklı boyutlarını öğrenmek, dolayısıyla ortak sorunları birden fazla perspektiften anlamak amacıyla.

Ayrıca, gençlerle ilgili fikirlerin, gelecek projelerinin, aktivizmin ve etkinliklerin yayılacağı bir gençlik çalışanları topluluğu oluşturmak, onları iklim değişikliğiyle mücadele konularında desteklemek. Toplumsal konulara ilişkin eylemler üzerinde anlamlı bir etki yaratmak için kolektif çözümlerin, bireysel eylemlerden farklı olarak çok daha yüksek verimliliğe sahip olduğu bilinmektedir.

Ayrıca, iklim değişikliğini azaltmak için yaratıcı fikirleri teşvik etmek.

Ayrıca, çok kültürlü deneyimleri, bilgileri ve bağlamları paylaşmak ve değiş tokuş etmek için güvenli bir alan sağlayarak, gençlik çalışanlarının ve çevrelerinin topluluk duygusunu güçlendirerek, dünyadaki tüm canlıların refahını sağlamak için iklim değişikliği sorunlarının kökeniyle doğrudan bağlantılı toplu çözümleri teşvik etmek.

Ve gençlerin iklim değişikliğine ilişkin hüsran yükünün ve bireysel suçluluk yükünün umuda ve güçlülüğe dönüştürülmesi ve bireysel düşünme ve hareket etme biçimlerinin üstesinden gelinmesi için kolektif çalışmayı geliştirmek.

Maliyetler
Katılım ücreti talep edilmeyecektir.

Konaklama ve yemek
Bulgaristan’a uçuşlar/otobüsler/trenler, Sofya’dan etkinlik yerine gidiş-dönüş yerel ulaşım, vize masrafları ve tam pansiyon konaklama Avrupa Birliği’nin Erasmus+ programı tarafından karşılanmaktadır.

Seyahat iadesi

Seyahat masrafları, program tarafından belirlenen limitlere göre karşılanacaktır: Romanya ve Arnavutluk’tan katılımcılar için 180 avro, diğer ortak ülkeler için 275 avro ve Bulgaristan’dan gelen katılımcılar için 23 avro.

Son başvuru: 31 Temmuz 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje Tarihleri: 01 Şubat 2024 – 31 Ocak 2025Proje Süresi: 12 AyYer: Frankfurt (Almanya)Gönüllü Sayısı: 1...

Öğrenci Gözüyle

Lüksemburg’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

11-19 Aralık 2023’te Weicherdange, Luxembourg’da gerçekleştirilecek olan ‘Time to advocate!’ Erasmus+ Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Gönüllülük Projesi

ABMD ESC Gönüllülerini Arıyor! Romanya’nın Craiova şehrinde, 10 Ekim- 6 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİ;07-14 Ekim 2023 Sirvintos, Lithuania PROJE HAKKINDAIYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi...