Ev Üniversite “En Başarılı Doktora Tezi Ödülleri”
Üniversite

“En Başarılı Doktora Tezi Ödülleri”

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eskipazar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Cihan Bayraktar, Gazi Üniversitesi Araştırma Geliştirme Kurum Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “97. Yıl En Başarılı Doktora Tezi Ödül Töreni”nde “Endüstri 4.0 İçin Bir Anomali Tespit Sistemi Çerçeve Geliştirilmesi” doktora tezi ile Bilişim Enstitüsü kategorisinde üçüncülük ödülünü aldı.

Gazi Üniversitesi Rektörlük Mimar Kemaleddin Salonu’nda yapılan törene, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, akademik ve idari birim yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve konuklar katıldı.
Törende konuşan YÖK Başkanı Özvar, nitelikli bilimsel yayınların sayısını artırmak, üniversitelerimizin uluslararası görünürlüğünü ve saygınlığını yükseltmek, ülkemizin sosyal, ekonomik ve endüstriyel gelişme için ihtiyaç duyduğu nitelikli beşeri sermayeyi artırmak adına yoğun bir gayret gösterdiklerini belirtti.

Özvar, bu doğrultuda üniversitelerin kalite süreçlerini çok yakından takip ettiklerini ve üniversiteleri bu gayretleri sebebiyle desteklediklerini kaydetti.
Açılış konuşmalarının ardından En Başarılı Doktora Tezi Yarışması’nda dereceye giren tez sahiplerine ve danışmanlarına ödülleri verildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından “Endüstri 4.0 İçin Bir Anomali Tespit Sistemi Çerçeve Geliştirilmesi” doktora tezi ile danışmanlığını Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hadi Gökçen’in yürüttüğü, KBÜ Eskipazar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Cihan Bayraktar, Bilişim Enstitüsü kategorisinde üçüncülük ödülünü aldı.
Eskipazar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Cihan Bayraktar, “Gazi Üniversitesi 97. Yıl En Başarılı Doktora Tez Ödülleri Yarışmasında, Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde tamamladığım ‘Endüstri 4.0 için Bir Anomali Tespit Sistemi Çerçeve Geliştirilmesi’ isimli tez ile üçüncülük ödülünü aldım. Böyle değerli bir ödüle layık görüldüğüm için kendi adıma ve üniversitemiz adına gururluyum.

Öncelikle, tez çalışmam süresince ilgi ve katkılarıyla beni yönlendiren ve bu ödülü kazanmamda büyük emeği olan değerli danışmanım, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hadi Gökçen’e sonsuz teşekkürlerimi iletirim. Ayrıca beni bu ödüle layık gören, değerlendirme jürisi üyelerine ve doktora eğitimim boyunca gösterdiği sabırdan ve verdiği desteklerden dolayı, değerli eşim Havva Bulut Bayraktar’a çok teşekkür ederim” dedi.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

Görevde yükselen akademisyenlere belgeleri takdim edildi

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) görevde yükselerek profesörlük, doçentlik ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna...

Üniversite

TR-YÖS 52 ülkede 78 merkezde yapılacak

Türkiye’deki üniversitelere daha nitelikli ve fazla sayıda uluslararası öğrenci çekmek amacıyla 6...

Üniversite

​​​Yükseköğretim Kurulu bursları artırdı

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burslarda üst sınırdan artış yapıldı 100/2000 Doktora...

Üniversite

KBÜ Rektörü Kırışık TDK Başkanı Mert ile görüştü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete...