Ev Öğrenci Gözüyle Hırvatistan’da Gerçekleşecek 3 Günlük Eğitim Kursu
Öğrenci Gözüyle

Hırvatistan’da Gerçekleşecek 3 Günlük Eğitim Kursu

Do IT in Youth Work Eğitim Kursu

Eğitimin Tarihleri ve Yeri: 19-22 Mart 2024 | Zagreb, Hırvatistan

Bu eğitim kursunun temel amacı gençlik çalışanlarını gençlerin dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi için gerekli yöntem ve araçlar konusunda eğitmektir.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı unsurlardan oluşan dijital gençlik çalışmalarına ilişkin bu eğitim kursu, gençlik çalışanlarını güçlendirmeyi ve birlikte çalıştıkları gençlerin dijital yeterliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

21. yüzyıla doğan yeni nesil gençler, teknolojiyle iç içe büyüdüler. Dijital gençlik çalışması bugün her zamankinden daha önemli; gençlik çalışmalarını geliştirmek için dijital medyayı ve yeni teknolojiyi kullanılabilir. Dijital gençlik çalışması, farklı belgelerde de belirtildiği gibi, yüz yüze durumlarda, sosyal ve grup ortamlarında, ayrıca çevrimiçi ortamlarda veya bunların bir karışımında gerçekleşebilecek çalışmaları tanımlamak için kullanılmaktadır. Tüm gençlik çalışması pedagojileriyle ilgilidir ve her türlü uygulamayı geliştirebilir.

Bu eğitim kursu sırasında katılımcılar dijital gençlik çalışmaları, dijital güvenlik, STEM eğitimi ve LEGO ve 3D baskı gibi farklı araçların çalışmalarında nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatına sahip olacaklar.

Eğitim kursu, profesyonel yollarının başında olan ve dijital gençlik çalışması alanında yeni bilgiler edinmek isteyen gençlik çalışanlarına yöneliktir.

Eğitim kursu çevrimiçi ve çevrimdışı olarak uygulanacaktır. Katılımcılardan canlı eğitim öncesinde e-öğrenme kursuna katılmaları istenecektir.

Genel Amaç:
• Gençlik çalışanlarını, gençlerin dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi için gerekli yöntem ve araçlar konusunda eğitmek.

Hedefler:

  • Gençlik çalışanlarını ve diğer gençlik çalışması profesyonellerini dijital gençlik çalışması için bir strateji oluşturma konusunda güçlendirmek,
  • Dijital gençlik çalışmalarında kullanılabilecek yöntem, araç ve etkinlikleri sunmak
    Yaygın öğrenmenin dijital araçlar ve STEM eğitimi ile nasıl tamamlanabileceğini analiz etmek
  • Çevrimiçi öğrenmenin yararlarını ve dezavantajlarını araştırmak
  • Snapchat, TikTok, Miro gibi araçlara ve gençlik çalışmalarında kullanılan diğer araçlara aşina olmak,
  • Destekleyici bir öğrenme ortamı oluşturmak için çeşitli alanların (açık hava, analog/dijital) nasıl kullanılacağını deneyimlemek ve öğrenmek (örneğin, STEM hakkında konuşmak için LEGO gibi yapı taşlarının nasıl kullanılacağı, gençlik çalışmalarında 3D baskının nasıl kullanılacağı)
  • Dijital gençlik çalışmalarında gelecekteki işbirliklerinde katılımcıların ağ oluşturmasını ve bağlantı kurmasını desteklemek

**Bu eğitim kursunun BT ve dijital gençlik çalışması alanında ileri düzey bir kurs olmadığını lütfen unutmayın. Bu alana yeni başlayanların eğitim kursuna başvurması beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 6 Şubat 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

KBÜ Öğrencilerine; Golf Arabalı Safranbolu Gezisi

Öğrenci Olmazsa Üniversite Olmaz Mottosu ile çıktığımız uygulamalarda öğrencilerimize ÇEKİLİŞLERİMİZLE hediyelerimiz devam edecek.. Yaşadığımız...

Öğrenci Gözüyle

Fransa’da Gerçekleşecek “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” Eğitim Kursu, 17-22 Eylül 2024 tarihleri arasında Rochefort-en-Terre, Fransa’da...

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da “Connecting Youth to the Labor Market: A Digital Skills Approach” Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Türkiye’den katılıcımlar aranıyor! European Integration Group tarafından, Tropea, İtalya’da gerçekleşecek Erasmus+ Youth...

Öğrenci Gözüyle

Portekiz’de ESC Gönüllülük Projesi

“Doğanın Geleceğini Korumak” ESC Gönüllülük Projesi, 19/06/2024 – 02/08/2024 tarihleri arasında Lizbon,...