Ev Üniversite “Kariyer Yolculuğunda 12 Dev Adım”
Üniversite

“Kariyer Yolculuğunda 12 Dev Adım”

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Kariyer Yolculuğunda 12 Dev Adım” semineri düzenlendi.

KBÜ Hamit Çepni Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere, ASELSAN Genel Müdür Danışmanı ve ASİL Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aldanmaz konuşmacı olarak katıldı.
Aldanmaz, KBÜ Mühendislik Fakültesine ASELSAN’ı öğrencilere daha iyi tanıtmak amacıyla geldiklerini belirtti. ASELSAN’ı onlara açmak, KBÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin kendilerini tercih etmelerini sağlamak, nasıl bir hayatın onları beklediği, kariyerlerinde neler yapmaları, okurken neler yapabilecekleri, ASELSAN’da olabilmeleri için yapmaları gerekenleri konuşacaklarını ifade eden Aldanmaz, “Mühendislik kulvarı bizde çok güçlü bir kulvar.

Orayı çok önemsiyoruz. Geleceğimizin orada olduğunu biliyoruz. Savunma sanayi sektörünün geliştiğini, büyüdüğünü, artık tek çıkış yolumuzun da orası olduğunu, coğrafyayı biliyorsunuz. Etrafımızdaki komşuların yaşadığı sıkıntıları biliyorsunuz, o sıkıntılarla biz de muhatap olmamak için veyahut da sıkıntıları biran önce defetmemiz için savunma sanayi sektörünün gelişmesi gerekiyor. Biraz o yöne ağırlık verilmesi gerektiğini, oraya odaklanmaları gerektiğini vurgulayacağız. Bugün gençlerimizle, arkadaşlarımızla tabiri caizse biraz ufuk turu yapacağız. O ufuk turlarında hayallerinde, hedeflerinde neler varsa bu hedeflere ulaşmaları için hangi yolları geçmeleri gerekiyor, biraz onlardan bahsedeceğiz, onlara aktaracağız. Umarım faydalı olur” dedi.
Aldanmaz seminerden sonra KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ı da ziyaret etti.

Ziyarete; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsa Avcı ile Karabük Adliyesi Hakimi Seyyid Ahmet Öztürk eşlik etti.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

Görevde yükselen akademisyenlere belgeleri takdim edildi

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) görevde yükselerek profesörlük, doçentlik ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna...

Üniversite

TR-YÖS 52 ülkede 78 merkezde yapılacak

Türkiye’deki üniversitelere daha nitelikli ve fazla sayıda uluslararası öğrenci çekmek amacıyla 6...

Üniversite

​​​Yükseköğretim Kurulu bursları artırdı

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burslarda üst sınırdan artış yapıldı 100/2000 Doktora...

Üniversite

KBÜ Rektörü Kırışık TDK Başkanı Mert ile görüştü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete...