Ev Üniversite KBÜ Fen Fakültesinde Akademik ve İdari Kurul Toplantısı yapıldı
Üniversite

KBÜ Fen Fakültesinde Akademik ve İdari Kurul Toplantısı yapıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Fen Fakültesi tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik ve İdari Kurul Toplantısı, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya, Kırışık’ın yanı sıra rektör yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Gökoğlu, akademik ve idari personel katıldı. Toplantıda, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yapılacak ve yapılması planlanan çalışmalar, akademik ve idari personelle ilgili gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yasin Kanbur tarafından Fen Fakültesi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.
Rektör Fatih Kırışık, üniversitenin vizyonu olacak bir sloganla yola başladıklarını, “Bilim Merkezli Öğrenci Dostu Üniversite” dediklerini ifade etti. Bilimsel anlamda ne kadar gelişilirse, ne kadar ilerlenirse, öğrenciye de o kadar katkı sunabileceklerini belirten Kırışık, “Aksi takdirde öğrencimize sunduğumuz katkı oldukça düşük kalacaktır. Öğrencimize sunacağımız şeyler, yaptığımız akademik çalışmalar sonucunda ortaya çıkan güncel dünyanın ulaştığı son nokta. Hatta bizim dünyanın ulaştığı son noktanın ötesine geçici hamleler yapmamız gerekiyor ki dünyada bilimde öne geçelim, önder olalım, lider olalım. Bunu oldukça önemsiyoruz. O nedenle bilim merkezli olmamız gerekiyor, bilimi odağımızı almamız gerekiyor” dedi.

Sonuç odaklı çalışmalar yaparak daha hızlı başarıya ulaşılabileceğine işaret eden Rektör Kırışık, “Türkiye merkezli akademik çalışmalar yapmamız gerekiyor. ‘Türkiye’nin neye ihtiyacı var, hangi alanda, hangi konuda gelişmeye ihtiyacı var?’ Onu tespit edip Türkiye’nin ihtiyacı olan bilimsel araştırmaları, çalışmaları, patentleri, modelleri üretmemiz bizim için son derece faydalı olacaktır. Genelde de dünyada böyle bir yaklaşım var” diye konuştu.
Fen Fakültesinin akademik üretim konusunda oldukça iyi durumda olduğunu aktaran Kırışık, şunları kaydetti:
“Patent konusu yine önemli. Gerçekten bu noktada Fen Fakültemizi takdir ediyorum. Epeyce bir patent alınmış. Bu da son derece önemli, güzel bir gelişme. Bunları gerçekten yoğunlaştırmak, arttırmak lazım. Hocalarımızı tebrik ediyorum.

Hem Prof. Dr. Necla Çakmak hocamızı, hem Prof. Dr. Hakan Tahtacı hocamızı, hem Dr. Öğretim Üyesi Sedef Şişmanoğlu hocamızı tebrik ediyorum. Bunlar da gerçekten önemli kıymetli değerler. Son 5 yıllık akademik üretimde gerçekten Fen Fakültemiz oldukça iyi bir durumda, tebrik ediyorum gerçekten bu bizim için çok kıymetli bir başarı.”

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

YÖK’ten flaş karar! Devlet üniversitelerinde ikinci öğretim programları kapatıldı

Yök yaptığı açıklamada ikinci öğretim bölümlerinin kapatıldığını açıkladı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı...

Üniversite

Üniversiteler kendi enerjisini kendi üretiyor

Yenilenebilir enerji ile kendi elektriğini üreten üniversitelerin sayısı giderek artıyor Yükseköğretim Kurulu...

Üniversite

KBÜ ile Tiran New York Üniversitesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı

Karabük Üniversitesi ile Tiran New York Üniversitesi arasında akademik ve festival iş...

Üniversite

KBÜ ile IBU arasında iş birliği protokolleri imzalandı

Karabük Üniversitesi ile Uluslararası Balkan Üniversitesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı. Karabük...