Ev Üniversite KBÜ “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” almaya hak kazandı
Üniversite

KBÜ “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” almaya hak kazandı

Karabük Üniversitesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” çerçevesinde “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” almaya hak kazandı.  

Karabük Üniversitesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamında lisans belgesi almaya hak kazandı. “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Şenol Ayyıldız tarafından Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a teslim edildi. 

Rektör Kırışık, lisans belgesi tesliminden sonra Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Şenol Ayyıldız, KBÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenol Gürsoy, Karabük Üniversitesi Demir Çelik Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Recep Demirsöz ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Erhan Kayabaşı, TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Erhan Eren ile afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, kentsel dönüşümde Karabük Üniversitesinin üstleneceği rol ele alındı. 

Lisans alımının üniversitenin bölgedeki afet risklerine karşı daha etkin ve hızlı müdahale edebilmesine imkan tanıyacağını belirten Rektör Kırışık, bu lisansın üniversiteye, yerel yönetimlere ve bölge halkına hizmet etme kapasitesini artıracağını vurguladı. 
Rektör Kırışık, “Karabük Üniversitesi olarak, ülkemizin depreme dayanıklı ve güvenli yapılarla donatılması sürecine katkı sağlayacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu lisans, teknik bilgi birikimimizi ve akademik gücümüzü sahaya yansıtarak, toplumumuzun güvenliğini artırmaya yönelik önemli bir adım olacaktır” dedi. 
İl Müdürü Ayyıldız ise, Karabük Üniversitesinin lisans almasıyla bölgedeki afet risklerine karşı daha bilinçli ve planlı çalışmalar yapılacağını ifade etti. 

6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından lisanslandırılan Karabük Üniversitesinin “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” ile birlikte bölgedeki riskli yapıların tespit edilmesi, güçlendirilmesi ve gerekirse dönüştürülmesi süreçlerinde önemli rol oynaması bekleniyor. 

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

60 yaşındaki Eren, üniversiteyi birincilikle bitirdi

Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kaynak Teknolojisi Programı öğrencisi olan...

Üniversite

KBÜ’de öğrenciler mezuniyet coşkusu yaşıyor

Karabük Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri, Diş Hekimliği Fakültesi ve Orman...

Üniversite

Tıp fakültesinden 82 öğrenci mezuniyet coşkusunu yaşadı

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 82 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını alarak...

Üniversite

2024 2. Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Kontenjan Talepleri

3 Eylül 2022 tarih ve 31942 sayılı Res​mi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe konulan...