Ev Projeler/Buluşlar KBÜ’de Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti
Projeler/Buluşlar

KBÜ’de Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti

Karabük Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından “Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Bilgilendirme toplantısında Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Eftal Şehirli ve Dr. Öğr. Üyesi Ömer Dulkadir sunumlarında Yenilikçi İttifaklar, Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri (CoVEs), Mesleki Eğitim Alanında Kapasite Geliştirme başlıklı konular üzerinde durdu.
Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısına, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, akademik ve idari personel katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş etkinliğin açılış konuşmasında, üniversitenin hedefleri olduğunu ve bunu sık sık dile getirdiklerini belirterek, “Rektörümüz de zaman zaman bunu hep ifade ediyor. Niteliği arttırmak, akademik parametrelerle öne çıkmak, ismimizi duyurmak. Mesela araştırma grupları kuruyoruz, aynı alanda çalışan insanları bir araya getiriyoruz. Amacımız daha çok çıktı üretmek, daha çok parametrelerinizi yükseltmek, verimi attırmak. Bu da projelerle oluyor. Proje tabanlı çalıştığımız zaman ortaya kayda değer bir şeyler çıkıyor. Şevki kırmayacağız, defatle dinleyeceğiz” dedi.

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatör Yardımcısı Şehirli toplantı öncesinde yaptığı röportajda, akademisyenlere ve idari personele bir sunum gerçekleştireceklerini belirterek, “Ömer Hoca ile beraber katılmış olduğumuz, Ulusal Ajans tarafından yapılan Merkezi Projeler başlığı altında, üç ayrı proje türü hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştireceğiz. Sunumların başlıkları Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri, Yenilikçi İttifaklar ve Mesleki Eğitim Alanında Kapasite Geliştirme şeklinde.

Bu sunumumuzla beraber üniversitemizin özellikle akademik personeli için uluslararası iş birliğini artırmak, öğretim üyelerimize bu konuda teşvik etmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Projeler/Buluşlar

Dijital Özgürlük Fonu Başvuruları

Avrupa’da dijital haklar üzerine stratejik davalara destek veren ve dijital bağlamda insan...

Projeler/Buluşlar

KRE-AKT Destek Programı Başvuruları 

Özgürlük için Friedrich Naumann Vakfı Türkiye Ofisi desteği, Impact Hub İstanbul’un yürütücülüğünde...

Projeler/Buluşlar

Veri Gazeteciliği ve Yapay Zeka Eğitimi 

SAHNE Projesi, 29-30 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul‘da düzenlenecek olan “Veri Gazeteciliği ve...

Projeler/Buluşlar

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Küçük Ölçekli Hibe Programı

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi temel çalışma ilkeleri ve hakları alanında...