Ev Üniversite KBÜ’de Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı
Üniversite

KBÜ’de Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (KBÜ), İÇ KALİTE GÜVENCE SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ, PAYDAŞLAR TARAFINDAN İÇSELLEŞTİRİLMESİ VE KURUM GENELİNE YAYILMASI AMACIYLA AKADEMİK VE İDARİ BİRİM YÖNETİCİLERİNE "YÜKSEKÖĞRETİMDE KALİTE GÜVENCESİ KONFERANSI" DÜZENLENDİ. (ERSİN TURAN/KARABÜK-İHA) Karabük Üniversitesi (KBÜ), iç kalite güvence sisteminin güçlendirilmesi, paydaşlar tarafından içselleştirilmesi ve kurum geneline yayılması amacıyla akademik ve idari birim yöneticilerine "Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı" düzenlendi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ), iç kalite güvence sisteminin güçlendirilmesi, paydaşlar tarafından içselleştirilmesi ve kurum geneline yayılması amacıyla akademik ve idari birim yöneticilerine “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı” düzenlendi.
KBÜ 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni, Genel Sekreter Lütfü Köm, akademik ve idari birimlerin yöneticileri katıldı.

Konferans çerçevesinde, yükseköğretimde kalite güvencesi ve kurumsal akreditasyon hakkında Rektör Yardımcısı Çepni tarafından katılımcılara bilgilendirme yapıldı. Akademik ve idari birim yöneticileri, kalite güvencesi sistemlerinin önemi, işleyişi, uygulama alanları ve Kurumsal Akreditasyon Programı süreci hakkında detaylı bilgi edindi. KBÜ Rektör Yardımcısı Çepni, konferansın açılış konuşmasında kalite kültürünün önemine vurgu yaparak, üniversite olarak kalite güvencesi konusuna verdikleri önemi belirtti. Çepni, “Yükseköğretim Kalite Kurulu, 8 yıldır Türkiye’deki üniversitelerin dış değerlendirmesi ve kurumsal akreditasyon programlarını yapıyor. Bu üniversitemiz için de çok önemli. Dış değerlendirmeden geçtik, şimdi kurum akreditasyonuna hazırlanıyoruz. Bu çerçevede daha önce de eğitimler üniversitemizde yapılmıştı.

Şimdi de dekanlarımız, dekan yardımcılarımız, fakülte sekreterlerimiz, daire başkanlarımız, ilgili herkese önce Yükseköğretim Kalite Kurulunun bu kurumsal akreditasyon programıyla ilgili bilgiyi vereceğiz, sonrasında da bunun en önemli alt başlığı olan eğitim ve öğretim başlığında Bologna Bilgi Paketimizin yenilenmesi ve revize edilmesi, iyileştirmelerin yapılmasıyla ilgili yine ikinci kısmı var bugünkü konferansın. Hep beraber üniversitemizi kurumsal akreditasyon programına hazırlayacağız” dedi.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

Görevde yükselen akademisyenlere belgeleri takdim edildi

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) görevde yükselerek profesörlük, doçentlik ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna...

Üniversite

TR-YÖS 52 ülkede 78 merkezde yapılacak

Türkiye’deki üniversitelere daha nitelikli ve fazla sayıda uluslararası öğrenci çekmek amacıyla 6...

Üniversite

​​​Yükseköğretim Kurulu bursları artırdı

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burslarda üst sınırdan artış yapıldı 100/2000 Doktora...

Üniversite

KBÜ Rektörü Kırışık TDK Başkanı Mert ile görüştü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete...