Ev Öğrenci Gözüyle Letonya’da Uzun Dönem ESC Projesi
Öğrenci Gözüyle

Letonya’da Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Hakkında:

Gönüllüler, Valmieras Novada Fonds  tarafından ağırlanacaklardır.

Vakıf her zaman aktif bir sosyal medya varlığını sürdürmeye çalışmaktadır. Gönüllüler de bu konuda vakıfa yardımcı olacaklardır. Sorumlulukları arasında, yardım etkinlikleri, hazırlıklar, seminerler, galalar, geziler vb. etkinliklerde vakıf tarafından sağlanan ekipmanlarla fotoğraf ve video çekip düzenlemek bulunmaktadır.

Gönüllü seçiminde bu alandaki deneyim, bilgi ve beceriler dikkate alınacak ancak en önemli nokta, gönüllünün yeni şeyler öğrenme ve gelişme konusundaki isteğidir.

Gönüllüler ayrıca yeni temsil kavramlarının nasıl oluşturulacağı konusunda yeni fikirlerlerle ortaya çıkabilir, şehirde röportajlar yapabilir ve vakfın günümüz gençliğiyle ağ kurmasına yardımcı olabilirler.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım:

Gönüllüler, Valmieras Novada Fonları tarafından kiralanan, şehir içerisinde bulunan ve diğer gönüllüler tarafından ortak paylaşılan pansiyonlarda kalacak ve her odada 1-2 gönüllü bulunacaktır.

Tüm ihtiyaçlar proje bütçesine dahildir. Gönüllülerin Wi-fi bağlantısı, internetli yerel telefon numarası, bisikleti, yerel ulaşım kartı olacaktır.

Gönüllülere Yemek yemek veya yemek pişirmek için ayda 150 Euro; aylık 120 Euro ise harçlık verilecektir. Bakım, yaratıcı fikirler veya kriz durumları için ek masraflar da proje bütçesine dahil olabilecektir.

Faaliyet Sırasında Eğitim:

Varışta ve dönem ortasında eğitim ve Letonya genelindeki diğer gönüllülerle ağ kurma fırsatı, Letonya’daki Ulusal Ajans tarafından düzenlenecektir. Gönüllülere Letonca dili dersleri ise  çevrim içi araçlarla ve/veya canlı sınıfta verilecektir.

Katılımcı Profili:

Projeye başvuracak gönüllülerin yaratıcı, hedef odaklı olmasını beklenmektedir. Ayrıca gönüllülerden, diğer gönüllülere görevlerinde yardımcı olmalarını ve ekip olarak etkileşimde bulunmaları da  beklenmektedir.

Film çekmek, fotoğraf çekmek, kısa tanıtım klipleri hazırlamak, düzenlemek, röportaj yapmak, çevrim içi afişler ve posterler oluşturmak ve yazdırmak konusunda meraklıysanız bu projeye başvurabilirsiniz.

Proje Yeri: Valmiera Letonya

Proje Tarihleri: 01/01/2024 – 31/08/2024 tarihleri arasında.

Son Başvuru Tarihi: Projeye başvuru için herhangi bir tarih belirtilmemiştir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

KBÜ Öğrencilerine; Golf Arabalı Safranbolu Gezisi

Öğrenci Olmazsa Üniversite Olmaz Mottosu ile çıktığımız uygulamalarda öğrencilerimize ÇEKİLİŞLERİMİZLE hediyelerimiz devam edecek.. Yaşadığımız...

Öğrenci Gözüyle

Fransa’da Gerçekleşecek “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” Eğitim Kursu, 17-22 Eylül 2024 tarihleri arasında Rochefort-en-Terre, Fransa’da...

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da “Connecting Youth to the Labor Market: A Digital Skills Approach” Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Türkiye’den katılıcımlar aranıyor! European Integration Group tarafından, Tropea, İtalya’da gerçekleşecek Erasmus+ Youth...

Öğrenci Gözüyle

Portekiz’de ESC Gönüllülük Projesi

“Doğanın Geleceğini Korumak” ESC Gönüllülük Projesi, 19/06/2024 – 02/08/2024 tarihleri arasında Lizbon,...