Ev Üniversite Rektör Kırışık, üniversite ve lise işbirliklerinin önemine değindi
Üniversite

Rektör Kırışık, üniversite ve lise işbirliklerinin önemine değindi

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek Müdür Recep Güney’den okulla ile ilgili bilgi aldı.

Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesine yapılan ziyarette Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm, Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Özkan, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulcebbar Kavak, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Zeynep Özcan, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Oruç Önalan, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü Doç. Dr. Caner Özcan ve eşlik etti.
Kırışık, Karabük Üniversitesi Rektörlüğü olarak Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesine yapılan ziyarette okulu tanıyarak imkanlarını öğrenmek ve yapılabilecek ortak çalışmalar, projeler, faaliyetler konusunda istişarelerde bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Rektör Kırışık, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de yapmış olduğumuz ortak çalışmalar, faaliyetler var. Biz bunu genişletmek istiyoruz. Üniversitemizin Karabük düzeyinde eğitime katkısını arttırmayı hedefliyoruz. Bunu arttırmak için okullarımız bizim için son derece önemli bir yer tutuyor. Özellikle proje okullarımız bu noktada daha etkili iş birliği yapabileceğimiz fırsatlar sunuyor. ‘Bunu gerçekleştirmek için neler yapabiliriz, ne tür iş birliği imkanları var, hangi alanlarda üniversite uzmanlıklarına ihtiyaç var, biz bu konularda ne tür destekler verebiliriz?’ gibi pek çok proje, çalışma, faaliyet alanı bizi bekliyor. Bunu tabii görüşerek, istişare ederek, üzerinde çalışarak oluşturabiliriz. Bugün de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bu konuda bir çalıştayımız oldu. Bu çalıştayın sonucunda inşallah protokoller yaparak, bu protokoller bünyesinde okullarımıza nasıl destek olabiliriz, ortak hangi projeleri, faaliyetleri yürütebiliriz? diye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu faaliyetleri yönetmek üzere üniversite ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir komisyon oluşturulduğunu dile getiren Rektör Kırışık, “Bu komisyonlar ortak toplantı yaparak ‘Ne tür projeler yapılabilir, ne tür ortak faaliyetlerde bulunabilir, Üniversiteden ve Milli Eğitimden nasıl destekler alınabilir, üniversite birimlerinin ve okullarımızın imkanlarının ortak kullanımları nasıl gerçekleştirilebilir, TÜBİTAK projeleri yapılması konusunda ne tür fırsatlar kullanılabilir, Erasmus kapsamında neler yapılabilir?’ diye epey bir çalışmamız oldu. Bundan sonra komisyonumuz düzenli olarak faaliyetlerini, toplantılarını gerçekleştirecek. Üniversitemize raporlar sunacak. Bu çerçevede biz de pilot uygulamalar olarak ilk olarak proje okullarımızı seçtik. Sonra daha yaygın bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Yapılan görüşmenin ardından Rektör Kırışık ve beraberindekiler Müdür Güney ile okulu gezerek, fiziksel ve teknik imkanları hakkında bilgi aldı.
Ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

60 yaşındaki Eren, üniversiteyi birincilikle bitirdi

Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kaynak Teknolojisi Programı öğrencisi olan...

Üniversite

KBÜ’de öğrenciler mezuniyet coşkusu yaşıyor

Karabük Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri, Diş Hekimliği Fakültesi ve Orman...

Üniversite

Tıp fakültesinden 82 öğrenci mezuniyet coşkusunu yaşadı

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 82 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını alarak...

Üniversite

2024 2. Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Kontenjan Talepleri

3 Eylül 2022 tarih ve 31942 sayılı Res​mi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe konulan...