Ev Yaşam Sırbistan’da ‘’Cinsiyet Eşitliği ve Sosyal İçerme’’ Eğitimine Katılın
Yaşam

Sırbistan’da ‘’Cinsiyet Eşitliği ve Sosyal İçerme’’ Eğitimine Katılın

Proje: TC “GESI – Gender equality and social inclusion“

Tarih: 8-14 Ağustos 2023

Yer: Krusevac, Sırbistan

Katılımcı ülkeler: Arnavutluk, Bosna Hersek, İtalya, Karadağ, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Sırbistan, Slovenya, Türkiye

Bu eğitimin amacı, bilgi ve deneyim paylaşmak/değişimi yapmak, sosyal içermede toplumsal cinsiyet konularını tartışmak ve savunmasız gençlerin sosyal dışlanmasının bir faktörü olarak cinsiyet ayrımcılığına karşı çevrimdışı/çevrimiçi kampanyalar planlamaktır. “Cinsiyet eşitliği ve sosyal içerme”, katılımcı gençlik çalışanlarının/liderlerinin becerilerini geliştirmeye ve onlara her türlü ayrımcılıkla mücadele ve cinsiyet eşitliğini teşvik etme alanında yenilikçi yaklaşımlar ve araçlar sağlamaya yönelik uluslararası bir ortaklık projesidir. Eğitimin amacı, özgürlüğün temel insan haklarından ve ortak değerlerden biri olduğunu göz önünde bulundurarak toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmektir. Proje, toplumsal cinsiyet eşitliği, insan hakları, diyalog ve anlayış konularında özel deneyime veya ilgiye sahip 30 katılımcı, gençlik çalışanı ve gençlik lideri için 7 günlük uluslararası eğitim kursu aracılığıyla gerçekleştirilecektir. TC aşaması iki ana aşamaya ayrılacaktır – “öğrenme” ve “uygulama” aşaması çünkü birincisi daha çok katılımcıların bilgi edinmesiyle, ikincisi ise daha çok beceri geliştirme ve tutumları değiştirmeyle ilgilidir.

– Öğrenme: Bu aşamada katılımcılar, TC’nin anahtar kelimeleri ve projenin ele aldığı konularla ilgili teorik bilgi edineceklerdir.

– Uygulama: Eğitim kursunun bu aşaması, katılımcılara sosyal içerme ile ilgili olarak cinsiyete dayalı ayrımcılıkla mücadele etmek için gerekli becerileri sağlayacaktır. Ardından katılımcılar edindikleri bilgi ve becerileri değerlendirerek materyaller üretecek ve sorunları ele alacak kampanyalar oluşturacaklar. Tüm proje, sosyal içerme ile bağlantılı olarak cinsiyete odaklanmaktadır ve sosyal dışlanmaya temel oluşturan mevcut cinsiyete dayalı ayrımcılığın işaret edilmesine katkıda bulunacaktır. Ana başlıktaki proje, kapsayıcı ve barışçıl toplumlar inşa etmenin önemli bir parçası olarak toplumsal cinsiyet perspektifini ve toplumsal cinsiyete duyarlı yaklaşımı ele almaya odaklanmıştır.

Proje süresince katılımcılar, Cinsiyet eşitliği ve Sosyal içerme hakkında teorik bilgi ve anlamlı sosyal değişime yönelik yerel/ulusal topluluklarında gençlik çalışmalarında etkili bir sosyal müdahale yöntemi olarak çevrim içi ve çevrim içi araçları nasıl kullanacaklarına dair pratik beceriler kazanacaklar. Katılımcılar, cinsiyet ayrımcılığıyla mücadele etmek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine ve sosyal içermeye katkıda bulunmak için hatların ve çevrimiçi alanların nasıl kullanılacağını öğrenecekler. Katılımcılar, takip aşamasında sağlanacak olan GASI kampanyası için eylem planı oluşturmak üzere çeşitli içerikler oluşturacak, uygulayacak ve üretecektir.

Maliyetler
Katılım ücreti yoktur.

Konaklama ve yemek
Konaklama, oteldeki yemek masrafları ve kahve molaları tamamen ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır.

Seyahat iadesi
Seyahat masrafları: Gerçek seyahat masraflarının %70’i katılımcılara banka havalesi yoluyla geri ödenecektir. Katılımcıların toplam seyahat masraflarının %30’unu karşılamaları beklenmektedir. Belirli bir ülkeden katılımcı başına izin verilen maksimum seyahat maliyeti olduğunu lütfen unutmayın.
Seyahat planlamasında zorluklar, beklenenden daha yüksek maliyetler veya etkinlik yerine ulaşmanın en uygun yolunu seçmek gibi nedenlerle seyahat organizasyonunda sorun yaşayan katılımcılar için lütfen bizimle iletişime geçin, ekibimiz size seyahatinizi organize etmede yardımcı olabilir. Belirli bir ülkeden katılımcı başına izin verilen maksimum seyahat maliyeti (%100): Türkiye 280 Euro

Son başvuru tarihi: 25 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Yaşam

A101’e çekme karavan geliyor!

101 tarafından paylaşılan 26 Ekim Perşembe broşürüne baktığımızda ERBA markasına ait 4.0 Çekme Karavan geleceğini görüyoruz. Aynı markaya ait...

Yaşam

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ Programı

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ programının üçüncüsü için başvurular başladı! Beats By Girlz...

Yaşam

İstanbul Ticaret Odası Karşılıksız Burs

Değerli Öğrencilerimiz, Aşağıda belirtilen burs başvuru koşullarını sağlamanız durumunda, 2 Ekim –...

Yaşam

Öğrencilere “Müptelayla Mücadele Semineri” verildi

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) 2023-2024 akademik yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan öğrencilere, Oryantasyon Programı...