Ev Üniversite Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzyılı Anadolu’nun Müzikal Öyküsü
Üniversite

Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzyılı Anadolu’nun Müzikal Öyküsü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Korosu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.Yıl” konserini düzenledi.

Konsere; Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Faruk Yazgı, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok ile akademik personel, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Dekanı Anıl Ertok, “Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünde ülkemizde olduğu gibi üniversitemizde de birçok etkinlik ve program düzenlenmektedir. Bu kapsamda Fakültemiz Müzik Bölümü Korosu tarafından düzenlenen ‘Anadolu’nun Ruhu Türk kurtuluşunun Müzikal Öyküsü’ konserimize hepiniz hoş geldiniz. Bu anlamlı özel günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duymaktayım.

Cumhuriyet başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarının bizlere en büyük armağanı, en değerli emanetidir. Bizlere düşen görev ise bu emanete sahip çıkmak, Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun eserleri hayata geçirerek ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. Bunu başarmak için gençlerimize inanıyoruz ve güveniyoruz. İlk yüzyılımızda olduğu gibi ikinci yüzyılımızda da en önemli gücümüz bilim, kültür, sanat alanlarında iyi yetişmiş sosyal sorumluluk sahibi gençlerimiz olacaktır” dedi.

Konuşmanın ardından KBÜ Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Korosu, şef Pınar Çanakçı Çavdur’un yönetiminde “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl” konseri verdi. Milli değerlerimizi taşıyan eserleri seslendiren koro, dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Öğrencilerden oluşan 83 kişilik koro, 10 orkestra üyesi eşliğinde solo ve koro halinde yaklaşık 12 eser seslendirdi. Dr. Öğretim Üyesi Gülcan Ertan Hacısüleymanoğlu, söylediği türkülerle konuklardan beğeni toplarken, öğrenciler de performanslarıyla alkış aldı.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

23 yabancı öğrenci ve akademisyen KBÜ’de eğitim aldı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, ERASMUS+ Blended Intensıve Programmes (BIP)...

Üniversite

KBÜ Fen Fakültesinde Akademik ve İdari Kurul Toplantısı yapıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Fen Fakültesi tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi...

Üniversite

KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesine iki ödül

6. Uluslararası Altın Trezzini Mimarlık ve Tasarım Ödülleri çerçevesinde düzenlenen yarışmada Karabük...

Üniversite

“Kariyer Yolculuğunda 12 Dev Adım”

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Kariyer Yolculuğunda 12...