Ev Teknoloji Yaratıcı İş Birlikleri Hibe Çağrısı
Teknoloji

Yaratıcı İş Birlikleri Hibe Çağrısı

Birleşik Krallık’taki yaratıcı sanatçılar ile Türkiye’deki kültür ve sanat kurumları arasındaki işbirliklerini desteklemek amacıyla Yaratıcı İş birlikleri Hibe Programının ikincisini başlatıyoruz.

2022’deki ilk serinin başarısının ardından bu yıl, Türkiye ve Birleşik Krallık’taki sanatçılar ve kültür-sanat kuruluşları arasında yaratıcı işbirlikleri geliştirmek ve yenilikçi ve sanatsal üretimleri teşvik etmek amacıyla her birine 350.000 TLye kadar hibe vereceğimiz en fazla yedi kurum seçeceğiz.

British Council, bağlantı ve  iş ağlarının oluşturulmasına olanak tanıyarak, bilgi akışını ve yaratıcı iş birliklerini destekleyerek ve bunlara dair sergi ve paylaşımları kolaylaştırarak, Birleşik Krallık’taki kültür profesyonellerini ve kuruluşlarını, uluslararası kuruluşlar ve izleyicilerle bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Bu hibe, Türkiye’deki sanatçı ve sanat kuruluşlarına Birleşik Krallık’taki sanatçı ve sanat kuruluşlarıyla yaratıcı ve sanatsal ortaklıklar kurmalarında ve geliştirmelerinde destek olmak ve yeni ortaklıkları ve yenilikçi iş birliği yollarını teşvik etmek üzere tasarlanmıştır.

Başvurularda, özgün bir iş birliğinin yanı sıra bireysel sanatçı ve ortaklara yönelik açık bir fayda sağlanacağı gösterilmelidir. Başvuru inceleme sürecince, iklim değişikliği ve küresel sorunların dahil olduğu küresel temaları ele alan ve çeşitliliğe ve kapsayıcılığa önem veren çağdaş projeler ön planda tutulacaktır.

Yeni biçim veya içerikler sunan, yeni ortaklarla çalışılan veya izleyicilere farklı bir şekilde ulaşmayı hedefleyen yenilikçi projeler arıyoruz.

Bu hibe çağrısının amaçları şunlardır:

  • Türkiye’deki sanat kuruluşlarının, Birleşik Krallık’taki ortaklarla iş birliği içinde yaratıcı projeler geliştirmesine ve sunmasına yardımcı olmak,
  • Çeşitli, kapsayıcı ve yenilikçi programlarla Birleşik Krallık ve Türkiye’deki sanat ve kültür anlayışını paylaşmak, kutlamak ve yaygınlaştırmak,
  • Birleşik Krallık ve Türkiye’deki kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar, STK’lar, üniversiteler, yaratıcı platformlar ve sektörler dahil olmak üzere kültür ve sanat oluşumları ve kurumları arasında profesyonel iş birlikleri için fırsatlar yaratmak ve paylaşmak,
  • Birleşik Krallık ve Türkiye’den izleyicileri kültürel paylaşım yoluyla birbirleriyle olumlu ilişkiler kurmaya teşvik etmek,
  • Kültür ve eğitim odaklı faaliyetlere katılımı ve erişimi artırmak.

Programın merkezinde çeşitlilik ve kapsayıcılık olması önem teşkil etmektedir. Birleşik Krallık’ın katkılarının temsil edilmesinde, etkinliklerin sunumuna dair yenilikçi yaklaşımların ve farklı proje türlerinin sergilenmesinde ve hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak Türkiye’deki izleyicilere ulaşılmasında bu çeşitlilik ön planda tutulacaktır.

Koruma: British Council, koruma konusunda eylemsizliğe sıfır tolerans yaklaşımını desteklemektedir. Hiçbir çocuk veya yetişkinin bizimle veya ortaklarımızla temasları sırasında istismar veya sömürüye maruz kalmayacağı güvenli bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz. Uygulamada bu, maliyet sonuçları veya operasyonel güçlüklerden bağımsız olarak, politikaya uymak için gerekli tüm çabanın gösterilmesi gerektiği anlamına gelir.

Detaylı bilgi için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Teknoloji

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kutuplarda Bilim”

Ülkemiz, Antarktika Kıtası’na 2017 yılından beri düzenli olarak Ulusal Antarktika Bilim Seferleri...

Teknoloji

Yapay zekayla deprem tahmini

Yapay zeka tabanlı deprem uyarı sistemi geliştirildi. Çin’de yürütülen deneyler, bir hafta...

Teknoloji

Türkiye internette özgürlük konusunda geriledi

ABD merkezli düşünce kuruluşu Freedom House’un bu yılki İnternette Özgürlük raporuna göre...

Teknoloji

KBÜ TEKNOFEST takımları Uluslararası Uzay Kongresi’nde

Karabük Üniversitesi (KBÜ) öğrencilerinin oluşturduğu TEKNOFEST takımlarından Atalay Roket Takımı, Küp X...