Ev Öğrenci Gözüyle Yunanistan’da ESC Gönüllülük Projesi
Öğrenci Gözüyle

Yunanistan’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje: Count us In

Tarih: 03/07/2023 – 30/07/2023

Yer: İlion, Yunanistan

Proje detay

‘Bize Güvenin: Temel sosyal ve çevresel zorluklar hakkında Bilgilendirme faaliyetleri yürütmek’ sırasında, 10 kişi, önemli sosyal, iklim ve çevresel zorluklarla ilgili farklı bilinçlendirme ve bilgilendirme faaliyetlerinin uygulanmasına katılacak ve çevresel sürdürülebilirliği teşvik edecek. Ana faaliyetin amacı, hem katılımcıların hem de yerel toplulukların bu zorluklar konusunda duyarlı hale gelmeleri ve hem kişisel hem de sosyal düzeyde neden ve sonuçlarının yanı sıra bunların iyileştirilmesine katkıda bulunma yolları hakkında daha fazla farkındalık sahibi olmalarıdır. Aynı zamanda gençlerin aktif katılımını artırmayı ve insanları topluluklarına aktif olarak katılmaya motive etmeyi amaçlamaktadır. Dayanışma, eşitlik, çeşitliliğin kabulü gibi önemli değerleri teşvik etmek ve savunmasız sosyal grupların dahil edilmesi için daha elverişli koşullar yaratmak için kampanyalar, atölye çalışmaları, sergiler, yarışmalar, oyunlar, bilgi yarışması etkinlikleri, grup tartışmaları vb. faaliyetler yer alacaktır.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
KEAN, konaklama ve seyahat masraflarınızın tamamını karşılamaktan sorumludur. Gönüllüler, Atina şehir merkezinde, gerekli hijyen ve güvenlik standartlarını karşılayan ve gerekli tüm donanıma (ev aletleri, mobilya, ısıtma, ev aletleri, çarşaf, battaniye vb.) , gönüllülerin hem aileleri hem de derneğimiz ile iletişimini teşvik etmek ve kolaylaştırmak için toplu taşıma araçlarına kolay erişim ve internet erişimi sağlar.

Faaliyet sırasında eğitim
Gönüllülere, faaliyetin etik ve zararsızlık kuralları, kuruluşun çevre koruma politikası ve davranış kuralları, savunmasız gruplarla çalışırken hassas konular ve doğada çalışmak, çevreyi rahatsız etmemek için gerekli güvenlik önlemleri hakkında ayrıntılı eğitim verilecektir.

Katılımcı profili
Katılımcıların 18-30 yaş arası olması gerekmektedir. Ayrıca, şunlara sahip olmaları gerekecektir: – iyi derecede İngilizce ve/veya Yunanca dil bilgisi – çevre koruma ve sosyal zorluklar konularına ilgi – çevresel ve sosyal zorluklarla mücadele etmek için grup faaliyetlerine katılma arzusu imkanı kısıtlı olan gençler şiddetle teşvik edilir.

Son başvuru: 18 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Uzun Dönem Gönüllülük

Proje Tarihleri: Nisan 2024- Ocak 2025 (Tarihler Esnektir) Proje Yeri: Balş, Romanya Türkiye’den Pi...

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da 4 Günlük “Green Jobs and Sustainable Development” Konulu Seminer

Seminer Hakkında: Green Jobs and Sustainable Development, gençlik çalışmalarına odaklanan 4 günlük...

Öğrenci Gözüyle

Kuzey Makedonya’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

SALT Gençlik Derneği’nin ortağı olduğu ve Kuzey Makedonya ev sahipliğinde; Türkiye,Arnavutluk ve Bulgaristan’dan...

Öğrenci Gözüyle

Danimarka’da Uzun Dönem Gönüllülük

Proje Tarihleri: Eylül 2024- Ağustos 2025 Proje Yeri: Aarhus, Danimarka Türkiye’den Pi Gençlik Derneği’nin...