Ev Üniversite 2209/A-B Programları Tanıtım ve Proje Yazma Eğitimi
Üniversite

2209/A-B Programları Tanıtım ve Proje Yazma Eğitimi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından TÜBİTAK “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” ve “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı”na dair tanıtım ve proje yazma eğitimi verildi.

KBÜ 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda tanıtım etkinliğine; rektör yardımcıları Prof. Dr. Elif Çepni ve Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, dekanlar, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı. Rektör Yardımcısı Karaş, 2209 A/B Programlarının lisans ve ön lisans öğrencileri için projeler bakımından bir başlangıç aşaması olduğunu belirterek, “Öğrenciler için çok kıymetli, hocalarımız için de sonraki büyük çalışmaların nüvesini teşkil etmesi açısından önemli. Sayıyı arttırmak istiyoruz. 2209 başvurularında ve kabullerinde ülkemizde ön sıralarda yer almak istiyoruz. O yüzden de bu toplantıları organize ediyoruz. Teknoloji Transfer Ofisimiz bu tür eğitimleri sıklıkla yapıyor. Özellikle hocalarım bu değişiklikleri fark ediyordur, proje anlamında bir yeni dönem peşindeyiz” dedi.

KBÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Yılmaz Olcay da “Öğrencilerimize proje deneyimi kazandırmak amacıyla 2209-A ve 2209-B konusunda bir bilgilendirme yapacağız. Bu kapsamda öğrenciler proje nasıl başvuru yapabilirler, uygulama sürecinde nelerle karşı karşıya kalabilirler, uygulama sürecinde ayrıca hangi dokümanlar gerekli, başvuru sürecinde de neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirme yapacağım. Projenin genel kapsamı, genel tasarımı üzerinde bilgiler vermeye çalışacağım. Proje hazırlarken genelde öğrenciler kafalarındaki düşünceleri proje mi değil mi, o konuda biraz sıkıntı çekiyorlar.

O yüzden öncelikle bir analiz çalışmaları konusunda bilgiler vereceğim, analiz çalışmasından sonra eğer öğrenci proje olarak inanıyorsa yani proje olduğuna karar veriyorsa başvuru formunu doldurmaya başlıyor” diye konuştu.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

23 yabancı öğrenci ve akademisyen KBÜ’de eğitim aldı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, ERASMUS+ Blended Intensıve Programmes (BIP)...

Üniversite

KBÜ Fen Fakültesinde Akademik ve İdari Kurul Toplantısı yapıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Fen Fakültesi tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi...

Üniversite

KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesine iki ödül

6. Uluslararası Altın Trezzini Mimarlık ve Tasarım Ödülleri çerçevesinde düzenlenen yarışmada Karabük...

Üniversite

“Kariyer Yolculuğunda 12 Dev Adım”

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Kariyer Yolculuğunda 12...