Ev Üniversite “Çok güzel günler sizi bekliyor”
Üniversite

“Çok güzel günler sizi bekliyor”

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversitenin farklı bölümlerinde öğrenimlerine devam eden Filistinli öğrenciler ve akademisyenlerle bir araya geldi.
Rektörlük Senato Odasında gerçekleştirilen görüşmede, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Kırışık, öğrencilerle bir süre sohbet ederek Filistin’deki aileleriyle olan iletişimleri ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı.

Öğrencilerin yaşadığı sıkıntılar ve taleplerine yönelik konuların ele alındığı toplantıda konuşan Rektör Kırışık, “Sizler Filistin’in gençlerisiniz, sizler Filistin’in umudusunuz, sizler Filistin’in yarınlarısınız, sizler Filistin’i yeniden imar edecek nesillersiniz, sizler Filistin’in ülkemize gönderdiği ve geleceğini buradan inşa etsin diye hayal kurduğu bir nesilsiniz. Kendi konumunuzu küçük görmeyin, kendi değerinizi basite almayın, burada yaptığınız her olumlu şey, Filistin’e bir katkı olarak geri dönecektir. Yaptığınız her hata, her yanlış Filistin’e bir zarar olarak geri dönecektir. Bunun bilincinde olun. ‘Olumlu ne yapabiliriz de Filistin’e bir katkı sunabiliriz?’ diye soruyorsanız, bulunduğunuz bölümlerde en iyisi olmaya çalışın, birinci sıraya gelmeye çalışın, en iyi şekilde öğrenmeye, kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışın. Bunu bir hayal olarak, hedef olarak benimseyin. Bunu gerçekleştirmek için vazgeçmeyin, pes etmeyin. Siz bunu yapamazsanız, bilin ki Filistin çok zor zamanlar yaşayacaktır. Eğer bunu yapabilirseniz Filistin çok güzel yarınlar yaşayacaktır” dedi.

İsrail ürünleri boykot ediliyor

Rektör Kırışık, Türkiye’nin bütün gücüyle Filistin’in ve Filistin insanlarının yanında olduğunu ifade ederek, üniversitede öğrenim gören tüm Filistin uyruklu öğrencilere yemek bursu vereceklerini söyledi. Öğrencilerin şu anda Filistin’deki zulüm ve saldırı nedeniyle ciddi zorluklar yaşadığını vurgulayan Kırışık, “Dolayısıyla bunu dikkate alarak öğrencilerimize yemek bursu verme kararı aldık. Kampüslerimizde hizmet veren işletmelerimiz ortak karar alarak, İsrail menşeili ürün satmama kararı almış olduk. Kulüp başkan ve üyeleri olmak üzere öğrencilerimiz, sivil inisiyatif hareketi altında İsrail ürünlerini satın almayacak. Üniversitemizde Filistin davasını anlatan film gösterileri, konferanslar, bilimsel çalışmalar gibi Filistin davasına katkı sağlayan birtakım gösterimler, çalışmalar, faaliyetler yapılacak. Bu tür etkinliklerle farkındalık oluşturmaya çalışacağız. Filistin çalıştayı isimli bir çalıştay yapıp burada ‘Filistin’in sorunları nasıl çözülebilir?’ konusunda alanında uzman kişilerin desteklerini alarak bir politika stratejisi belirlemek istiyoruz. Sizlerle buluşup maddi ve manevi olarak nasıl destek olabileceğimizi tespit etmek istiyoruz. Bu anlamda ilk buluşmamız oldu. Bizim için kıymetli, değerli bir buluşma oldu. Hepinize buraya gelmenizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Çok güzel günler sizi bekliyor”

“Yarın bugünlerden çok daha güzel olacak, çok daha iyi olacak” diyen Rektör Kırışık, geleceğe çok umutla baktıklarına işaret etti. Rektör Kırışık, “Siz de geleceğe çok büyük umutlarla bakın, kendinizi o geleceğe hazırlayın. Çok güzel günler bekliyor sizleri, çok güzel yarınlar bekliyor sizleri. O günler için kendinizi yetiştirin, karamsar olmayın, umudunuzu kaybetmeyin, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz bilin ki Filistin o gün en büyük özgürlüğünü, en büyük rahatlığını, konforunu yaşayacak ve yeniden eski topraklarına sahip olacak. Bütün devletler kendi aralarında kardeşçe, insanca, birlikte barış ve huzur içerisinde yaşayabileceği bir yapı kuracak. Bu yarınlara yönelik kendinizi hazırlayın” değerlendirmesinde bulundu.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

“Pelvik Sağlık ve Kadın Sağlığında Fizyoterapi ve Rehabilitasyona Genel Bakış” 

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Pelvik Sağlık ve Kadın Sağlığında Fizyoterapi...

Üniversite

Özbekistan Taşkent Oriental Üniversitesi KBÜ’de

Özbekistan Taşkent Oriental Üniversitesi Rektörü Muradcan Ahmedov, Karabük Üniversitesini ziyaret ederek fikir...

Üniversite

“81 İl Karabük Üniversitesinde Buluşuyor” 

Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenen KBÜFEST “81 İl Karabük Üniversitesinde Buluşuyor” etkinliği...

Üniversite

Karabük Üniversitesi’nde “Türk Sanat Müziği Bahar Konseri” verildi

Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü tarafından...