Ev Üniversite “Bir Damla da Sen Ol” su verimliliği
Üniversite

“Bir Damla da Sen Ol” su verimliliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Bir Damla da Sen Ol” parolasıyla yürütülen su verimliliği seferberliğine Karabük Üniversitesi (KBÜ) de katıldı. Zemini suni çime dönüştürülen “Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu” KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık tarafından açıldı.

Zemininin suni çime dönüştürülmesinin ardından gerçekleştirilen program, akademik personel ile idari personel arasında yapılan dostluk maçı ile başladı. Dostluk maçının ardından akademik ve idari personeli tebrik eden KBÜ Rektörü Kırışık, burada yaptığı konuşmada, “Stadyum suni çim projemizle Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu ‘Bir Damla da Sen Ol’ parolasıyla yürütülen su verimliliği seferberliğine Karabük Üniversitesi olarak biz de dahil olduk. Bu projemizle çim saha için kullanılan günlük 350 ton suyu tamamen tasarruf etmiş olmaktayız. Ayrıca çim saha bakım maliyetlerini tamamen ortadan kaldırmış bulunmaktayız. Suni çim sahanın kendi maliyetini 3-4 sene içerisinde tamamen karşılayacağı görülmektedir. Çim sahanın haftada bir günden fazla kullanılması oldukça zordur. Kullanım kolaylığı ve yaygınlığı açısından üniversite öğrencilerimize, akademik, idari personelimize ve Karabük halkımıza her gün her saat kullanabilecekleri yeni bir spor alanı daha kazandırmış bulunmaktayız” dedi.

Rektör Kırışık, hep beraber kullanabilecek güzel bir sahaya kavuşmuş olduklarını dile getirerek, “Burayı aktif olarak kullanalım. Personelimizin spora ihtiyacı var, hepimizin ihtiyacı var spora. Burada çeşitli programlar yapacağız. Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, yeni adıyla Spor Bilimleri Fakültesi olacak. Fakülte olunca daha da güçlenecek. Yeni alımlar yapıyoruz. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuza burada hepimizi kapsayan çeşitli etkinlikler, yaş gruplarına göre sportif faaliyetler planlıyoruz. Burada Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun aktif rol almasını ve personelimizin spor yapması konusunda programlar hazırlamasını inşallah bekliyoruz. Sahamız hem Üniversitemize hem Karabük’e hayırlı uğurlu olsun inşallah” diye konuştu.

Konuşmanın ardından KBÜ Rektörü Kırışık ve beraberindekiler stadın açılışını yaptı.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

YÖK’ten flaş karar! Devlet üniversitelerinde ikinci öğretim programları kapatıldı

Yök yaptığı açıklamada ikinci öğretim bölümlerinin kapatıldığını açıkladı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı...

Üniversite

Üniversiteler kendi enerjisini kendi üretiyor

Yenilenebilir enerji ile kendi elektriğini üreten üniversitelerin sayısı giderek artıyor Yükseköğretim Kurulu...

Üniversite

KBÜ ile Tiran New York Üniversitesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı

Karabük Üniversitesi ile Tiran New York Üniversitesi arasında akademik ve festival iş...

Üniversite

KBÜ ile IBU arasında iş birliği protokolleri imzalandı

Karabük Üniversitesi ile Uluslararası Balkan Üniversitesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı. Karabük...