Ev Üniversite Görevde yükselen akademisyenlere tören
Üniversite

Görevde yükselen akademisyenlere tören

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) görevde yükselerek profesörlük ve doçentlik kadrosuna atamaları yapılan akademisyenler ile TÜBİTAK projelerinde destek almaya hak kazanan akademisyenler için bir tören düzenlendi.

Senato Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen törene; KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni ve Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ile KBÜ Senato üyeleri katıldı.
Üniversitede görev yapan 23 profesör, belgelerini Rektör Kırışık’ın elinden aldı. Rektör Kırışık, doçentlik kadrosuna atanan Doç. Dr. Mehmet Murat Tunçbilek, Doç. Dr. Evrim Çağlayan, Doç. Dr. Yurdanur Yumuk, Doç. Dr. Sadrettin Ekmen ve Doç. Dr. Mevlüt Can Koçak olmak üzere 5 akademisyenin cübbelerini giydirdi.

Ayrıca törende Rektör Kırışık, TÜBİTAK tarafından 4 farklı projede desteklenmeye hak kazanan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Öncü, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Güngör ve Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Selin Tekin Güven’e teşekkür belgesi verdi.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Öncü “Vücut İçine İmplante Edilebilen Metal İmplantların İndüksiyon Isıtma Tekniği Kullanılarak Bakterisidal Isı Etkisine Kadar Isıtması” projesi ve “Değişken Hızlı Rüzgâr Türbinleri için Rezonans Güç Dönüştürücülü Maksimum Güç Noktası İzleyici Geliştirilmesi” projesinde, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Güngör “Hafif, Yüksek Mukavemetli Yapı Malzemesi Olarak Magnezyum Alaşımlarının (Mg-Al-Mn-Zn-Ca) Tasarımı ve Optimizasyonu” projesinde, Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Selin Tekin Güven “Afet Sonrası Grup Davranışı Üzerine Sosyal Psikoloji Vaka Çalışması: 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Merkezli Deprem Sonrası Yardımlaşma ve Dayanışma Stratejileri” projesinde desteklenmeye hak kazandı.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

YÖK’ten flaş karar! Devlet üniversitelerinde ikinci öğretim programları kapatıldı

Yök yaptığı açıklamada ikinci öğretim bölümlerinin kapatıldığını açıkladı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı...

Üniversite

Üniversiteler kendi enerjisini kendi üretiyor

Yenilenebilir enerji ile kendi elektriğini üreten üniversitelerin sayısı giderek artıyor Yükseköğretim Kurulu...

Üniversite

KBÜ ile Tiran New York Üniversitesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı

Karabük Üniversitesi ile Tiran New York Üniversitesi arasında akademik ve festival iş...

Üniversite

KBÜ ile IBU arasında iş birliği protokolleri imzalandı

Karabük Üniversitesi ile Uluslararası Balkan Üniversitesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı. Karabük...