Ev Üniversite KBÜ 5 farklı başlıkta ilk 5’te
Üniversite

KBÜ 5 farklı başlıkta ilk 5’te

Karabük Üniversitesi (KBÜ), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Türkiye’deki 208 üniversiteyi 74 farklı göstergeye göre değerlendirdiği “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu’nda “Eğitim ve Öğretim”, “Uluslararasılaşma”, “Sürdürülebilirlik” ve “Araştırma-Geliştirme, Proje ve Yayın” kategorilerinde ilk 5’e girmeyi başardı.

KBÜ “Eğitim ve Öğretim” kategorisinde “TEKNOFEST, TÜBİTAK, TÜBA ve benzeri tarafından organize edilen yarışmalara katılan öğrenci sayısı” başlığında 820 öğrenci ile 5’inci sırada, “Uluslararasılaşma” kategorisinde “En çok uluslararası öğretim elemanı istihdam eden ilk 5 üniversite” başlığında 48 öğretim elamanı ile 4’üncü sırada, “Uluslararası öğrenci sayısına göre üniversitelerin dağılımı” başlığında 11 bin 931 öğrenci ile 2’nci sırada, “Sürdürülebilirlik” kategorisinde “İklim eylem endeksi sıralamalarında en başarılı üniversiteler” başlığında 201-300 bandında yer alarak 5’inci sırada, “Araştırma-Geliştirme, Proje ve Yayın” kategorisinde ise “AR-GE’ye harcanan yatırım bütçesi oranının en yüksek olduğu devlet üniversiteleri” başlığında Karabük Üniversitesi 54,50’lik oran ile 5’inci sırada yer aldı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Üniversitesinin Türkiye’nin yükselen yıldızı olduğunu belirterek, “‘Bilim Merkezli Öğrenci Dostu Karabük Üniversitesi’ genç, dinamik ve yenilikçi bir yapıdadır. Uluslararası standartlarda bir Üniversite olarak bilimi önceleyen ve bilimsel gelişmesini sürekli yüksek noktaya çıkarmaya çalışan bir Üniversite olmaya özen gösteriyoruz. Karabük Üniversitesini akademik, bilimsel ve teknolojik açıdan güçlendirerek dünyaya öğrenci yetiştiren saygın bir üniversite olmaya ve bunu çok daha geliştirmeye devam edeceğiz. Üniversitemizin gelişiminde emeği geçen tüm mensuplarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor, başarılı performansları için bütün personelimi ve öğrencilerimi yürekten kutluyorum” dedi.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

Görevde yükselen akademisyenlere belgeleri takdim edildi

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) görevde yükselerek profesörlük, doçentlik ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna...

Üniversite

TR-YÖS 52 ülkede 78 merkezde yapılacak

Türkiye’deki üniversitelere daha nitelikli ve fazla sayıda uluslararası öğrenci çekmek amacıyla 6...

Üniversite

​​​Yükseköğretim Kurulu bursları artırdı

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burslarda üst sınırdan artış yapıldı 100/2000 Doktora...

Üniversite

KBÜ Rektörü Kırışık TDK Başkanı Mert ile görüştü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete...