Ev Projeler/Buluşlar Pathways2Resilience (P2R) Çağrısı
Projeler/Buluşlar

Pathways2Resilience (P2R) Çağrısı

Pathways2Resilience (P2R) çağrısı ile, 40 bölge/topluluğa 18 ay süreyle alt hibe anlaşmaları yoluyla, en fazla 210.000€’ya kadar finansal destek ve destek hizmetleri ile kapasite geliştirme aktiviteleri sağlanması hedefliyor.

Projelerin değerlendirme sürecinde, yüksek derecede kırılganlığı olan bölge/topluluklar önceliklendirilecektir. IPCC AR6‘ya göre kırılganlık tanımı: Olumsuz etkilenmeye yatkınlık veya eğilim. Kırılganlık, zarar görme hassasiyeti veya duyarlılığı ve başa çıkma ve uyum sağlama kapasitesinin yetersizliği dahil olmak üzere çeşitli kavram ve unsurları kapsamaktadır.

Uygun alt hibe faaliyetleri, Ufuk Avrupa (HE) maliyet kategorileri kapsamındaki faaliyetler için yer alan hükümlere tabi olacak ve aşağıdakilere göre düzenlenecektir:

  • Mevcut eğilim değerlendirmeleri ve gelecekteki iklim değişikliği risklerinin projeksiyonlarına dayanarak iklim dayanıklılığına doğru bölgesel yollar, planlar ve yenilik portföyleri geliştirmeye yönelik faaliyetler.
  • Yol haritası geliştirme sürecini destekleyen faaliyetler, kapsam konu metninde belirtilenlerle ilgili paydaş katılımını ve kapasite geliştirmeyi içermektedir.
  • İletişim, yaygınlaştırma ve değerlendirme ile proje yönetim faaliyetleri ile ilgili aktiviteler.

Özellikle, yukarıdaki başlıklar kapsamında değerlendirilebilecek aktiviteler:

  1. Çıktı geliştirme (örneğin gelecekteki iklim değişikliği risklerine dair eğilimlerin ve projeksiyonların mevcut değerlendirmelerine dayalı olarak iklim direnci oluşturmaya yönelik bölgesel yollar, planlar ve inovasyon portföylerinin oluşturulması); 2. Paydaş etkileşimi ve katılımı; 3. Dayanıklılık ile ilgili iç ve dış eğitimlere yönelik kapasite oluşturma; 4. İletişim, yaygınlaştırma ve çeşitlendirme; 5. Diğer alt sözleşenler ve diğer bölgelerle bilgi alışverişi; 6. İzleme ve değerlendirme; ve 7. Proje yönetimi ve yerel koordinasyon.

İklim uyum çözümlerinin gösterimi ve uygulanması ile ilgili faaliyetler, bu çağrı kapsamında finansman için uygun bulunmamaktadır.

Kimler Başvurabilir:

  • Başvuru sahipleri, Avrupa’nın biyo coğrafi bölgeleri içinde bulunan AB Üye Devletleri veya Asosiye Ülkelerin bir parçası olan bölgeler/topluluklar olmalıdır.
  • Başvuru sahipleri:
  1. Nomenclature of Territorial Units for Statistics (NUTS) göre 1, 2 ve 3 düzeyindeki Kamu Otoriteleri ve Ayrıca Yerel İdari Birimler; veya
  2. 2014/24/AB Direktifi’nin 2.4. maddesine uygun olarak kamu hukuku tarafından yönetilen kurumlardan olmalıdır.

Yalnızca yukarıda belirtilen kurum ve kuruluşlar koordinatör olarak başvuru yapabilirler.

Kar amacı gütmeyen özel kuruluşlar ve KOBİ’ler (Avrupa Komisyonu’nun 2003/361/EC Tavsiyesi ve KOBİ kullanıcı rehberinde belirtilen AB tanımına uygun olan) konsorsiyumun bir parçası olarak yer alabilirler.

Daha fazla bilgi için Sıkça Sorulan Sorular belgesineÇağrı Kılavuzuna ve Örnek Başvuru Formu ile Model Alt Sözleşme gibi belgeler için ise çağrı internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Çağrı için Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2024 17:00 CET

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Projeler/Buluşlar

TÜBİTAK ve Moldova Ulusal Araştırma ve Geliştirme Ajansı İkili İş Birliği Çağrısı

TÜBİTAK 1071 Programı kapsamında, TÜBİTAK ile Moldova Ulusal Araştırma ve Geliştirme Ajansı...

Projeler/Buluşlar

New European Bauhaus Çağrısı

Ufuk Avrupa Programı kapsamında “Mahalle ve Muhitleri Güzel, Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Hale...

Projeler/Buluşlar

CONCERT Japan 2024 Yılı Çağrısı

CONCERT Japan kapsamında, “Daha Sürdürülebilir Bir Tarım için Dijitalleşme ve Robotik (Digitalization...

Projeler/Buluşlar

TÜBİTAK – JSPS (Japonya) İkili İş Birliği Çağrısı

TÜBİTAK ve Japonya Bilimi Destekleme Kuruluşu (Japan Society for the Promotion of...