Ev Ekonomi ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ 
Ekonomi

‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ 

British Council ve Cultural Associates Oxford tarafından geliştirilen ve Türkiye’de Culture Unleashed iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ hibrit öğrenme programı, kamu sektöründe çalışan uzman ve orta düzey yöneticilerin ve kültürel ve yaratıcı endüstrilerde çalışan, politika geliştirme konularına ilgi duyan profesyonellerin başvurularını bekliyor.

20 Eylül – 20 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek program, yaratıcı ekonomi için etkili politika geliştirmeyi, kapasite güçlendirmeyi ve araştırma ve geliştirme kalitesini artırmayı amaçlıyor. Türkiye’den Culture Unleashed tarafından Türkçe olarak verilecek programa, British Council Türkiye internet sitesi üzerinden 3 Eylül Pazar gününe kadar başvurabilirsiniz.

Program hakkında

‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’, sektör profesyonellerine şehirlerinde/bölgelerinde/ülkelerinde kültür sektörünü ve yaratıcı endüstrileri desteklemenin yanı sıra Birleşik Krallık’ta ve uluslararası alanda profesyonel ağlarını genişletmeleri için yeni fikir ve araçlar sağlıyor. Markalaşmadan dijital dönüşüme, girişimcilikten kültürel mirasa kadar birçok alanı kapsayacak olan eğitim ile kültürel ve yaratıcı endüstrilerin etkisi ve rolü hakkında bilgi paylaşımı, yeni bağlantıların kurulması, politika çözümleri geliştirilmesi ve ortak bir dil oluşturulması hedefleniyor.

British Council’ın iki yıldır sürdürdüğü ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ öğrenme programı, Culture Unleashed iş birliğiyle Türkiye için detaylı bir inceleme ve literatür taraması ile Türkçeye çevrilerek gerçekleştirilecek. Türkiye’de yaratıcı ekonomi alanında uzman isimlerden Emre Erbirer, Mustafa Gül ve Gökçe Dervişoğlu Okandan’ın kurucuları olduğu Culture Unleashed yürütücülüğünde dört haftalık programda dijital ve yüz yüze seminer, panel ve atölye çalışmaları yer alıyor. ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ programını başarıyla tamamlayan tüm katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyor.

Sorularınız için arts.info@britishcouncil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son başvuru: 3 Eylül 2023, (23.59)

Başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics